Nabízím pomocnou ruku. Záleží jen na Vás, zda ji přijmete.

CÍL POSKYTOVÁNÍ SLUŽEB

 

 

 

Cílem poskytování služeb klientům je zejména podpora samostatnosti a soběstačnosti poskytováním nebo zprostředkováním služeb v závislosti  na individuálních potřebách klienta v nepříznivé sociální situaci tak, aby mohl žít ve svém domácím prostředí s ohledem na svoji bezpečnost a zdravotní stav tak dlouho, jak jen to je možné.


Vždy máme upřímnou radost z toho, když se rodina rozhodne svého tatínka nebo maminku neumístit hned při prvních potížích do zařízení a chce se postarat co možná nejdéle doma. I když víme, jak moc je to náročné, moc vám fandíme a rádi pomůžeme.

Co se naší práce týká - být pečovatelem v domácím prostředí je úžasná práce (pokud rodina spolupracuje). Naučili jsme se mnoho věcí - mimo jiné i to, že nikde nikdo nemá napsáno, kdy odejde - proto se řídíme přáním  a potřebami klienta, nejenom lékaře a rodiny (tím samozřejmě nemám na mysli, že nerespektujeme doporučení lékaře a medikaci a přání rodiny, aby měl tatínek nebo maminka třeba více pohybu) - věřte mi, není nic horšího, než když Vám třeba Parkinsonova choroba vezme radost ze života - celý se třesete, nemůžete si v klidu vypít kávu, aniž byste ji neměli všude kolem sebe........ proč tedy brát ještě mamince nebo tatínkovi oblíbené uzené nebo večerního panáka slivovičky??? Vždyť je možná lepší odejít o chvilku dřív a spokojený z prostředí, kde je láska a úcta než odejít o rok později, ale někdy zklamaný z ústavní péče bez lásky jen s nutnou obsluhou (v poslední době se, jak bylo psáno v nejmenovaném deníku, stali senioři "cennou komoditou" a v některých zařízeních jde opravdu jen o obchod) a občasnou návštěvou svých dětí.........

Pracujeme tak, jak my sami bychom chtěli, aby se jednou někdo postaral o nás - aby nás někdo s velkým srdcem doprovázel úskalími stáří. S láskou, úctou, respektem.

Kdyz rodice zestarnou - ibr..PPS  458.75kB
Jen se v klidu dívejte a přemýšlejte.......
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one